Rada města schválila nová pravidla pro přidělování nízkonákladových bytů pro seniory. Tou nejpodstatnější změnou je snížení věkového limitu pro zájemce o tento druh bytů z 65 na 60 let. Bydlení v garsonkách nebo bytech 1 + 1 zařazených do kategorie „nízkonákladové“ mohli dosud získat jen lidé nad 65 let. Těchto bytů má nyní Sokolov dost, v posledních měsících se některé uvolnily.

Pokud bude chtít jednotlivec od města nízkonákladový byt 1+1, tak bude mít vyměřeno standardní tržní nájemné ve výši 65 korun za metr čtvereční. Pokud bude chtít garsoniéru, nájem bude 33 korun. Rovněž v případě manželského páru bude cena 33 korun za metr čtvereční.

Sokolov má v současnosti kolem tří set nízkonákladových bytů určených pro seniory ve třech lokalitách. Největší dům je na sídlišti Vítězná, další stojí v Komenského ulici a třetí v Háječku. Původně šlo o domy s pečovatelskou službou. Od roku 2008 město tento status zrušilo a nyní se jedná o klasické nájemní byty, v nichž je ale možné po splnění podmínek dosáhnout na snížené nájemné. Pro přidělení bytu není podmínkou, aby byl žadatel občanem města. Je tak možné, aby byt s nižším nájemným získal i senior z okolních obcí. O přidělování městských bytů rozhoduje na základě přijatých žádostí rada města.